×

هشدار

Copy failed: /home/h56376/domains/bushehrcarpet.ir/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/development/js/zo2.js to /home/h56376/domains/bushehrcarpet.ir/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/js/zo2.js
Copy failed: /home/h56376/domains/bushehrcarpet.ir/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/development/js/admin.scripts.js to /home/h56376/domains/bushehrcarpet.ir/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/js/admin.scripts.js
Copy failed: /home/h56376/domains/bushehrcarpet.ir/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/development/js/admin.megamenu.js to /home/h56376/domains/bushehrcarpet.ir/public_html/plugins/system/zo2/framework/assets/zo2/js/admin.megamenu.js

تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه فرش

مرکز ملی فرش ایران از تقویت ارتباط با مراکز آموزش عالی در حوزه های مختلف مرتبط با هنر- صنعت فرش دستباف ایران حمایت می کند.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، سرپرست مرکز ملی فرش ایران با حضور در دانشکده هنر شیراز در جلسه ای با معاون دانشجویی و معاون آموزشی و مدیر گروه فرش این دانشگاه درباره چگونگی تعامل و همکاری گفت و گو کرد.

در این دیدار سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت: از جمله رویکردهای این مرکز ارتباط مستمر با مراکز علمی و پژوهشی است که در این راستا آمادگی دارد در زمینه های متعددی برای تقویت ارتباط بکوشد.
حمید کارگر گفت: یکی از محورهای همکاری با دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها پژوهشگران مشارکت در به انجام رساندن طرح های پژوهشی، مطالعاتی و دانشجویی است که به دنبال افزایش کمی و کیفی این پژوهش ها با رویکرد کاربردی و تدبیر برای فراگیر شدن و در دسترس قرار گرفتن یافته های این تحقیقات برای علاقه مندان هستیم.
وی مشارکت در برگزاری المپیادهای فرش، حمایت از پایان نامه های دانشجویی، ترجمه کتاب های انگلیسی برای تولید محتوا و افزودن بر منابع مکتوب هنر- صنعت فرش دستباف، حمایت از تالیف کتاب و مواردی از این دست را از دیگر زمینه های همکاری اعلام کرد.
سرپرست مرکز ملی فرش ایران همچنین از ایده ارایه یافته های تحقیقاتی که در دهه گذشته در این مرکز به انجام رسیده اند به صورت دوره ای در دانشگاه ها و دیگر مراکز مرتبط برای اطلاع رسانی به ذینفعان و نیز نقد و بررسی آنها خبر داد.
در این دیدار حسنعلی عرب معاون دانشجویی دانشگاه هنر گفت: رویکرد این دانشگاه کاربرد گرایی است به طوری که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند با داشتن تخصص کاربردی سریعتر جذب بازار کار شوند.
وی افزود: دانشگاه هنر برای همکاری مستمر در حوزه های علمی و پژوهشی آمادگی دارد با مرکز ملی فرش همکاری مستمری داشته باشد.
گفتنی است سرپرست مرکز ملی فرش ایران که برای حضور در آیین گشایش و بازدید از یازدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس به شیراز سفر کرده بود، از یکی از مجتمع های تولیدی فرش دستباف شیراز نیز بازدید کرد.